2018 July 23 - دوشنبه 01 مرداد 1397

روحانیون سنت نبوی و علوی و اهل بیت (ع) را احیا کنند/ ترویج سکولاریسم توسط برخی سایت و روزنامه ها دنبال می شود
کد خبر: ٥٩٦٩١ تاریخ انتشار: ١٩ اسفند ١٣٩٦ - ٢٣:٢٥
صفحه نخست » سیاسی » مطلب ویژه
آیت الله مدرسی یزدی:
روحانیون سنت نبوی و علوی و اهل بیت (ع) را احیا کنند/ ترویج سکولاریسم توسط برخی سایت و روزنامه ها دنبال می شود

پایگاه انقلاب نیوز: عضو فقهای شورای نگهبان گفت: چرا باید برخی روزنامه و سایت داشته باشند و تبلیغ سکولاریسم کنند و متاسفانه برخی در بدیهیات تشکیک می کنند و برخی عمامه هم به سر دارند و این مباحث را تکرار می کنند.

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز،آیت الله محمدرضا مدرسی یزدی شامگاه شنبه در بیست و پنجمین سالگرد تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور که در بیت علامه طباطبایی برگزارشد، با اشاره به حدیثی از اهل بیت (ع) با اشاره به راه‌های شناخت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: غیر از معصومین کسی نمی‌تواند لیله القدر را درک کند، شناخت حضرت زهرا (س) به وسیله قرآن کریم ممکن است، بسیاری از آیات الهی درشان حضرت زهرا (س) نازل شده است.

وی افزود:از جمله موضوعاتی که می‌تواند معرف حضرت زهرا (س) باشد و هم اهل سنت و شیعه آن را نقل کرده است این است که رسول خدا به حضرت زهرا (س) فرمود به خاطر غضب تو خداوند غضب می‌کند وبا خشنودی تو خشنود می‌شود.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه هنر دارای ثمرات ارزشمندی در عالم است، گفت: امروز هنر به یک جایگاه بی نظیری در جوامع رسیده است و کسانی که در این زمینه به شکل عمیق و وسیع کار کردند آثار عمیقی در جوامع بنیان نهادند.

وی با بیان اینکه روحانیون و طلاب باید شیوه و سنت نبوی و علوی و اهل بیت (ع) را احیا کنند، ابراز داشت: قرآن بالاترین هنر است، رسول خدا هنگامی که در برابر دشمن قرار گرفتند از هرنیرویی که در زمینه هنر وجود داشت استفاده می‌کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه پایگاه اصلی ما مساجد و حسینیه و هیئت است و باید کاری کنیم داری جذابیت باشد و سبب جذب جوانان و نوجوانان شود،ابراز داشت: متاسفانه گاهی که به برخی مساجد می‌رویم استقبال خوبی از نمازهای جماعت نمی‌شود و حضور مردم به خصوص جوانان مطلوب نیست و باید سطح حضور بیشتر و بالاتر باشد

آیت الله مدرسی یزدی بیان داشت: طلاب و فعالان فرهنگی باید تلاش کنند که کل کشور، قم را الگوی خود قرار دهند و شما نیز باید آن‌ها را یاری کنید.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: برخی ازافرادی که در جامعه ودر امور قرار دارند توجه لازم به فرهنگ اسلامی را ندارند و گاهی گرایش‌های منفی نسبت به برخی از مسائل دارند.

وی گفت: حرکاتی که گاهی گزارش آن مخابره می شد بعضا ناهنجار است؛ حضرت زهرا الگوی حجاب و عفت و حیا و علم است ولی در برخی جاها به عنوان جشن میلاد حضرت ایشان کاری انجام می شود که حداقل یک عده ای را با بی حیایی تربیت کند.

عضو جامعه مدرسین تصریح کرد: مگر کودک معصوم چرا باید کاری کند که حرمت خیلی از امور از جشم او زدوده شود و حیا از وی دور شود؛ اگر بخواهیم یک جامعه درست داشته باشیم باید صفت حیا و غیرت را ترویج کنیم آن وقت یک عده طفل معصوم را اینگونه تربیت کنیم که حیا و غیرت نداشته باشند و بعد عذرخواهی کنیم که آنها کودک بودند؟ در روزنامه ها می نویسند که شما چرا ایراد می کنید؛ حتی به مراجع تقلید نیز ایراد می کنند که چرا انتقاد کردند.

آیت الله مدرسی یزدی گفت: قضیه 2030 به« ان جی او» و سمن هایی که در کشور مشغول به فعالیت هستند متاسفانه در حال اجرا است و متاسفانه اسم آنها را مردمی گذاشته اند؛ متاسفانه روحیه سکولاریسم در دل عده ای از مردم نفوذ کرده است؛ کانون های فرهنگی مساجد باید به شکل مثبت کاری کند که این افکار مهجور و منزوی شود و کسی جرات نکند این مباحث را مطرح کند.
 
وی افزود: چرا باید در این کشور برخی روزنامه و سایت داشته باشند و تبلیغ سکولاریسم کنند؛ این افراد زیر هزار لایه به فعالیت می پردازند؛ متاسفانه برخی در بدیهیات تشکیک می کنند؛ برخی متاسفانه عمامه هم به سر دارند و این مباحث را تکرار می کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان داشت: همانگونه که علما و مراجع بیان می کنند فضلا هم باید دست به کار شوند؛ کسانی که می خواهند ایران را از تشیع ناب جدا کنند به هر روش و حیله ای متوسل می شوند؛ این گروه برای هر حقی، یک بدل ایجاد می کنند ؛حضور فعال روحانیون باید این فضا را برای این گروه تنگ کنند.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | لیست نظرات | درباره ما | RSS | ايميل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه